Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 13 komentarzy

Pomagamy Dbv Pl

pomoc chorym - Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

Poznaj Monikę Stawińską - naszą dzielną artystkę - Pomagamy.Dbv.Pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Monika, choć zmaga się m.in. z Mózgowym porażeniem dziecięcym, sama stara się zebrać potrzebne na rehabilitacje pieniążki. Wykonane przez nią przedmioty można kupić na Jej aukcjach Allegro.

 

Monika Stawińska, urodzona 3 października 1997 roku, to sympatyczna i zawsze uśmiechnięta dziewczynka, poruszająca się na wózku inwalidzkim. Ma w sobie wiele pogody ducha, przyjacielską naturę, wielkie plastyczne zamiłowania i inne wciąż odkrywane talenty. Dużą siłę i zaparcie w walce o sprawność.

Urodziła się z czterokończynowm porażeniem mózgowym, całkowitą głuchotą (od 10 lat ma wszczepiony implant do ucha prawego), wadą wzroku i niedoczynnością tarczycy z nieuleczalną autoimunologiczną chorobą Hashimoto. Lekarze skreślili Ją gdy miała 6 miesięcy - walcząc o jej zdrowie rodzice udowodnili, że miłość i wiara działa cuda.

Każdy dzień Moniki jest wypełniony ciężką pracą - rehabilitacją ruchową i słuchową, licznymi zajęciami terapeutycznymi, ale również częstymi kontaktami z rówieśnikami, celem integracji, w szkole i świetlicy którzy są dla Moni sensem życia. Chodzi także do ogniska plastycznego gdzie rozwija swój talent artystyczny. Już kilka lat temu "odnalazła swój świat" w sztuce. Jest małą artystką. Od 2 lat uczestniczy w zajęciach modelowania w glinie a od kilkunastu miesięcy uczęszcza na zajęcia tkactwa do szkoły plastycznej.

Codzienne ćwiczenia ruchowe i słuchowe pozwalają Jej osiągać małe ale systematyczne sukcesy, które zbliżają Ją do rówieśników, czego pragnie najbardziej na świecie. Uczy się pilnie mówić, czytać i pisać, pływa na basenie i jeździ na koniu ale także codziennie ciężko pracuje ucząc się chodzić. Bardzo angażuje się w ćwiczenia. Robi zadowalające postępy i małymi kroczkami jest coraz sprawniejsza.

Częste wyjazdy na kontrolne badania, konsultacje lekarskie, na turnusy rehabilitacyjne oraz do szpitali (gdy wyniki comiesięcznych badań nie są dla niej przychylne) to koszty przekraczające rodziców możliwości finansowe. 

Dlatego w Ich imieniu będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc,
dzięki której Moniczka będzie mogła spełnić
swoje marzenia o "normalnym" życiu.

Numer konta w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/...306

KOMENTARZE

 • Do Vipów NOWEGO EKRANU
  Konieczna jest kategoria POMOC, albo przynajmniej taki tag przyklejony na stronę główną NE. Więcej będzie odsłon, większe szanse że ktoś się zlituje nad potrzebami potrzebujących nie tylko z przyczyn zdrowotnych, ale prawnych, ekonomicznych (windykacja itd). Tak mała ilość osłon i komentarzy tego blogu KOMPROMITUJE nas społeczność NE, oraz oczywiście redakcję, właścicieli, szefów. Może być choć deko lepiej przy lepszej promocji. Ludzie nie mają szans dotrzeć do tego bloga i innych, jak blog "prazynka".

  Poza tym niechże NE zacznie wreszcie organizować akcje charytatywne dla swoich blogerów przynajmniej w potrzebie. Tudzież jak tu dla ludzi którym Ktoś stara się pomóc.

  Tag SATYRA jest ważniejszy? Nic śmiesznego do cholery!
 • @Autor, All
  Bardzo popieram apel Moniki. Ludzie są sobie nawzajem bardzo potrzebni.
 • WARTO POMAGAĆ
  Przekaż swój 1% podatku Monice, ten wielki dar serca nic Ciebie nie kosztuje. Nie oddawaj swojego 1% podatku beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu- pomóż Monice.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej