Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 13 komentarzy

Pomagamy Dbv Pl

pomoc chorym - Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

Pomagamy.Dbv.Pl - Natalka Sidło woła o naszą pomoc

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Natalia cierpi na Zespół Downa i niedoczynność tarczycy. Ma problemy ze stawami i ma niską odporność. Proszę bądź jedną z osób zaangażowanych w pomoc Natalce.

Wszyscy mamy prawo do szczęścia -
Ci zdrowi i Ci z różnymi niedoskonałościami.
Po prostu chcą być akceptowani i kochani,
ale życie jest brutalne i niestety często doświadczają krzywd
ze strony zdrowych rówieśników.
Dajcie Jej szansę, a będzie bardzo szczęśliwa.


Natalia Sidło urodziła się 22 lutego 2003 roku. W drugiej dobie swojego życia, przeszła bardzo poważną operację udrożnienia zarośniętej dwunastnicy. Podczas pobytu w Klinice Chirurgicznej zostały też przeprowadzone badania genetyczne, które potwierdziły obecność dodatkowego chromosomu 21, przyczyną wystąpienia tzw. zespołu Downa.

Natalia w czwartym miesiącu po urodzeniu rozpoczęła intensywną rehabilitację, która pozwoliła Jej w 7 miesiącu na samodzielne siedzenie, a w 16 na postawienie pierwszych kroków.

Prawidłowa opieka lekarska, akceptacja i zaangażowanie rodziny oraz edukacja mogą zapewnić Natalii lepszy rozwój oraz większe szanse na samodzielność.

W obecnej chwili jest pod opieką szeregu specjalistów tj.: endokrynolog, kardiolog i neurolog. Uczestniczy w różnych rehabilitacjach, zajęciach na basenie i... hipoterapii. Raz do roku wyjeżdża na turnus rehabilitacyjny. Potrzebuje różnych kosztownych pomocy edukacyjnych, programów i gier potrzebnych do rozwoju psychoruchowego.

Natalia jest uczennicą szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Pomimo przebywania w grupie rówieśników, jest bardzo samotna. To co dla Jej rówieśników jest codziennością - dla Niej stanowi ogromne problemy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że brakuje rodzinie środków finansowych aby zabezpieczyć Jej potrzebną rehabilitację.

Dlatego zwracam się do Ciebie z prośbą o najmniejszą pomoc,
która pomoże Jej w walce o lepsze jutro.


Numer konta w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/....638

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej