Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 13 komentarzy

Pomagamy Dbv Pl

pomoc chorym - Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

Pomagamy.Dbv.Pl - Rodzeństwo liczy na naszą pomoc

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Anna m.in. ma zaburzenia emocjonalne a Wiktor choruje m.in. na Autyzm dziecięcy. Zwracam się z prośbą o wsparcie w zorganizowaniu środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację rodzeństwa. Oboje są zarejestrowani w Fundacji "Słoneczko".

 

Zwracam się z prośbą o wsparcie
w zorganizowaniu środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację
rodzeństwa - Anny Wilczyńskiej i Wiktora Szczech.

.

Wiktor Szczech urodził się 24 czerwca 2008 roku. Ma autyzm dziecięcy, obserwowany w kierunku porażenia mózgowego. Zdiagnozowano u Niego także zez zbieżny, nadwzroczność dwuoczną, przykurcze ścięgien Achillesa w obu nóżkach, napięcie mięśniowe, prawostronną skoliozę w odcinku Th-L, częste biegunki nieznanego pochodzenia. Podatny jest na różnego rodzaju infekcje dróg oddechowych. Stwierdzono nadmierną reakcję na bodźce dotykowe (nadwrażliwość dotykowa), zaburzenia rozwoju mowy (niewyraźna mowa z ubogim słownictwem), zaburzone przetwarzanie przedsionkowo-słuchowe i czuciowo-proprioceptywne, podreaktywność proprioceptywną. Rezonans magnetyczny wykazał przebieg niedotleniowo-niedokrwiennej leukoencefalopatii noworodków. Konieczna jest u niego potrzeba wczesnego wspomagania rozwoju. Stwierdzono opóźnienia w rozwoju psychomotorycznym.

imageWymaga odpowiedniej formy terapii i środków codziennego użytku. Wiktor nie mówi pełnymi zdaniami, porozumiewa się z otoczeniem za pomocą pojedynczych sylab, wyrazów i krzykiem. Nie reaguje na wydawane polecenia. Pozostaje pod opieką poradni specjalistycznych, tj. neurologiczna, psychiatryczna, psychologiczna, poradnia dla osób z autyzmem w Gdańsku, urologiczna, nefrologiczna, gastrologiczna, endokrynologiczna, ortopedyczna, rehabilitacyjna, logopedyczna, genetyczna, alergologiczna.


Anna Wilczyńska urodziła się 22 listopada 2001 roku. Ma zaburzenia emocjonalne. Ponadto choruje na atopowe zapalenie skóry, alergię pokarmową i wady postawy.

Ania uczęszcza na świetlicę terapeutyczną. Pozostaje pod opieką poradni specjalistycznych, tj. neurologiczna, psychologiczna, psychiatryczna, rehabilitacyjna, pulmonologiczna, dermatologiczna.

Środki pieniężne zebrane na subkoncie
będą wykorzystywane na:
 • Dojazdy do poradni i lekarzy specjalistów
 • Leki i suplementy usprawniając pracę jelit
 • Plastry do naciągania ścięgien Achillesa
 • Środki pielęgnacyjne (pampersy, kremy na odparzenia, chusteczki nawilżane)
 • Buty ortopedyczne ze specjalnymi wkładkami
 • Terapię SI, hipoterapię, dogoterapię i kosztowne turnusy rehabilitacyjne (potrzebne minimum dwa razy w roku)
 • Sprzęt rehabilitacyjny do użytku domowego: piłki do masażu, przedmioty o różnej powierzchni do masażu całego ciała
 • Zabawki edukacyjne wspomagające pracę stymulacji mózgu
 • Program logopedyczny dla obojga dzieci
 • Płyty do codziennego słuchania do rozpoznawania dźwięków i do odwrażliwiania słuchu
 • Kamizelkę i kołderkę z obciążnikami
 • Biofeedback dla Ani który wspomoże ją w wyciszaniu emocji. Koszt jednej sesji to około 120 zł.


Rodzina utrzymuje się tylko z zasiłków na dzieci. Mama dzieci nie pracuje ze względu na bardzo częste wizyty u specjalistów, częstych pobytów w szpitalu Wiktorka, ze względu na szukanie przyczyny długotrwałej biegunki. Do tej pory badania które miał wykonane nie dały tej odpowiedzi.

Dlatego zwracam się z prośbą do Państwa
o wsparcie oraz pomoc dla Ani i Wiktorka

Numer konta w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/....617

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej