Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 13 komentarzy

Pomagamy Dbv Pl

pomoc chorym - Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

Pomagamy.Dbv.Pl - Proszę o pomoc dla Eweliny która potrzebuje rehabilitacji i leczenia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ewelina choruje m.in. na Przepuklinę oponowo-rdzeniową. Wodogłowie, Niedowład kończyn i Padaczkę objawową. W imieniu Ewelinki zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe.

Ewelina Piasecka urodziła się, 11 sierpnia 1998 roku. Jest pogodnym, wesołym i pełnym optymizmu dzieckiem. Uwielbia zabawy ze swoimi dwoma kotami, ponadto kocha wszystkie zwierzęta. Jej ulubionym zajęciem jest malowanie farbami i pomaganie w kuchni. Z wielką przyjemnością uczestniczy w zajęciach na basenie i różnych wycieczkach. W szkole specjalnej zaczyna się uczyć samodzielności i radzenia sobie z przeciwnościami losu.

Każdy mały krok w poprawie Jej rozwoju, jest dla rodziców wielkim sukcesem i nadzieją na lepsze jutro.

Ewelinka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową - choroba ta uszkodziła całkowicie Jej kręgosłup, z wodogłowiem i zespołem Arnolda-Chiari - powodującym zmiany w mózgu, z pęcherzem neurogennym - który powoduje częste zakażenia układu moczowego i dysplazją biodra oraz skoliozą kręgosłupa.

Ewelina w pierwszych miesiącach swojego życia, przeszła dwie operacje: otwartej przepukliny oponowo-rdzeniowej (zwanej rozszczepem kręgosłupa) wstawienia zastawki (zmniejszającej wodogłowie).

Ewelinka cierpi na padaczkę objawową, która powoduje osłabienie organizmu i opóźnienia umysłowe. Nie siedzi samodzielnie i nie rusza nogami a lewa ręka wymaga ciągłych ćwiczeń.


W maju 2004 roku, przeszła ciężką i skomplikowaną operację kręgosłupa. W czerwcu 2006 roku, przeszła kolejną operację wstawienia drugiej zastawki, zmniejszającej wodogłowie.

Ewelina wymaga szczególnej opieki i stałej kontroli lekarzy (neurochirurga, neurologa, nefrologa, urologa, okulisty, ortopedy i wielu innych), mnóstwa badań i diagnostyki, co wiąże się z częstymi pobytami w szpitalach. A przede wszystkim potrzebuje sprzęt ortopedyczny oraz profesjonalnej i długotrwałej rehabilitacji. Koszt 1 godziny to 80 zł. Ewelinka potrzebuje tygodniowo 3 takich godzin oraz 2 razy do roku wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Cena jednego turnusu to ponad 4.500 zł. Rodzinę niestety nie stać na tak duże wydatki.

Dlatego w imieniu Ewelinki zwracam się z ogromną prośbą
o wsparcie finansowe na Jej leczenie i rehabilitacje.


Numer konta w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/...643

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej