Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 13 komentarzy

Pomagamy Dbv Pl

pomoc chorym - Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

Pomagamy.Dbv.Pl - Pomóż uzbierać środki na delfinoterapię dla Piotrusia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rodzice bardzo kochają swojego synka i pragną zrobić wszystko by rozwijał się jak najlepiej. Niestety,koszty rehabilitacji, turnusów oraz pomocy edukacyjnych przekraczają możliwości finansowe rodziny.Dlatego proszę Cię o pomoc dla Niego.

 

Proszę przekaż 1% dla cudownego i wesołego chłopca

Piotr Kuźniak urodził się 10 lutego 2007 roku, jako wcześniak, przez cesarskie cięcie w zamartwicy wewnątrzmacicznej i z niedotlenieniem okołoporodowym. Niedrożność dwunastnicy wymagała natychmiastowej operacji. Przez 12 dni przebywał na intensywnej terapii, z czego 4 dni pod respiratorem w stanie farmakologicznej śpiączki. Początkowo karmiony był przez sondę.

 

Niestety operacja to nie był koniec zmartwień. Po 6 tygodniach oczekiwań na wyniki badań cytogenetycznych okazało się, że Piotruś urodził się z dodatkowym chromosomem, co oznaczało zespół Downa. W międzyczasie przeszedł zapalenie płuc, sepsę gronkowcową i ropne zapalenie spojówek. Z powodu znacznego obniżenia centralnego napięcia mięśniowego, od pierwszego miesiąca życia jest rehabilitowany.

 

Piotruś wymaga ciągłej rehabilitacji psychoruchowej. Poczynił ogromne postępy od czasu narodzin. Zaczął siadać w wieku 13 miesięcy, raczkować 20 miesięcy a samodzielnie chodzić gdy miał 34 miesiące, co jest dla rodziców ogromną radością. Te wspaniałe postępy Piotruś poczynił między innymi dzięki wsparciu obcych Jemu osób.

Piotr znajduje się pod opieką wielu specjalistów Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Katowicach: kardiologa, gastrologa, endokrynologa (niedoczynność tarczycy), okulisty (wada wzroku: oko lewe -11, a oko prawe -12 i astygmatyzm - niezborność), audiologa (obustronny niedosłuch, nosi aparaty słuchowe), neurologa, chirurga, nefrologa, prywatnej poradni rehabilitacyjnej w Sosnowcu (ćwiczenia w kombinezonie), poradni ortodontycznej w Krakowie oraz alergologa (alergia na roztocza i mąkę pszenną). Piotruś korzysta z poradni psychologiczno-logopedycznej (ma problemy z mową) oraz pomocy prywatnych specjalistów: logopedy i integracji sensorycznej.

Piotruś powinien skorzystać co najmniej z 2 turnusów rehabilitacyjnych rocznie. Jeden turnus to koszt od ok. 900 zł. Najtańsze turnusy, to pobyt w szpitalu rehabilitacyjnym, który jest refundowany dla dziecka przez NFZ. Poza tym terapia psychologiczna i logopedyczna wymagają wielu pomocy edukacyjnych, tj. zabawek, programów itp., które dają wspaniałe rezultaty, ale są bardzo drogie.

Rodziny marzeniem jest pojechać na turnus z delfinami. Wiele osób potwierdza, że daje wspaniałe rezultaty u dzieci. Niestety taki turnus, to koszt ok. 15.000 zł.

Rodzice bardzo kochają swojego synka i pragną zrobić wszystko by rozwijał się jak najlepiej. Niestety, mimo wsparcia najbliższych, często koszty rehabilitacji, turnusów oraz pomocy edukacyjnych przekraczają możliwości finansowe rodziny, gdyż pracuje tylko tata chłopca.  

  Proszę wszystkich o dobrym serduszku o wsparcie
rozwoju Piotrusia i przekazanie tego apelu znajomym, rodzinie,
by i oni mogli się przyłączyć do tej pomocy i przekazać swój 1% dla Niego.

 

Numer konta w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/....620

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej