Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 13 komentarzy

Pomagamy Dbv Pl

pomoc chorym - Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

Pomagamy.Dbv.Pl - Wołamy o Pomoc dla Autystycznego Marcela

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zwracam się o pomoc dla Marcela u którego zdiagnozowano Autyzm. Wymaga terapii psychologicznej, integracji sensorycznej i turnusów rehabilitacyjnych...

 

Marcel Sztuk urodził się 4 marca 2009 roku, jako najmłodsze dziecko z 4 rodzeństwa. Zaraz po urodzeniu zabrano go na intensywną terapię z powodu zburzeń oddychania. Po badaniach okazało się, że urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc, szmerami w sercu oraz poszerzonym układem kielicho-miedniczkowym.

Jako niemowlaczek przeszedł 3-krotnie zakażenie układu moczowego, bardzo często chorował, spowodowane to było zaburzeniami odporności. Pomimo tego, do około 2 lat rozwijał się prawidłowo, był żywym i uśmiechniętym dzieckiem. Później zaczął się zmieniać, to był długi, powolny proces. Najpierw przestał nabywać nowe umiejętności, tak jakby stanął w miejscu, później tracił już nabyte.

Po znacznym pogorszeniu zachowania Marcelka i wielu poszukiwaniach, rodzina trafiła do Poradni dla Osób z Autyzmem w Radomiu, tu przeprowadzono profesjonalna diagnozę - u Marcela stwierdzono Autyzm Dziecięcy! Dodatkowo u Marcelka po wykonaniu badania rezonansem magnetycznym wykryto zaburzenia mielinizacyjne. Obecnie mielina jest na poziomie 30 msc. Niedorozwój tej mieliny tj.  istota biała może powodować zwarcie w mózgu, nieprawidłowy odbiór sygnałów. Marcel ma ogromne problemy z trawieniem. Nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, cały czas jest w pampersie. Pomimo bardzo wielu zaburzeń, Marcel jest ogromnie inteligentnym chłopcem i to jest Jego furtka do normalnego świata.

Aby Marcelek normalnie rozwijał się, wymaga kompleksowej terapii pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej, integracji sensorycznej, szczegółowych badań, diety, suplementów i turnusów rehabilitacyjnych. Wiele przed rodziną pracy, ale też ogromnych nakładów finansowych.

Darowizny zbierane są na:

 

Marzeniem rodziny są wyjazdy z synkiem na delfinoterapie. Jest udowodnione, że delfiny pomagają na uszkodzony układ neurologiczny. Niestety w rodzinie pracuje tylko tata dziecka, zarabia najniższą krajową. Zupełnie nie są w stanie takiego wyjazdu sfinansować. Dodatkowym problemem, są mamy dziecka kłopoty zdrowotne. Ma zaniki mięśni, jest diagnozowana pod kątem neuropatii i miopatii.

Proszę, pomóżcie Marcelowi!

Normalnego dzieciństwa nikt mu nie zwróci, ale wspólnymi siłami możemy sprawić, że Jego dorosłe życie takie będzie. Możesz pomóc, wpłacając niewielką kwotę na konto fundacji. Myślisz sobie - co pomoże 5 zł. lub 10 zł? Ale jeśli 10 osób wpłaci 5 zł. to prawie 1 godzina terapii, 100 osób po 5 zł. to 10 godz. itd.

 

 

Kontakt, Linki i Numerkontaw Fundacji z Uśmiechem,
na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu:
pomagamy.dbv.pl/...678

 

KOMENTARZE

  • Pomagamy
    Szanowni Państwo
    jestem ojcem obecnie 18 autystycznego chłopca. Mój syn jest wspaniałym dzieckiem ma 196 cm wzrostu nie mówi. Ma z nami dobry kontakt. Rehabilitację miał od 2 roku, jeżeli chłopiec z postu jest z woj. pomorskiego to mogę jakoś pomóc. Do tzw delfinoterapii podchodziłbym ostrożnie, chociaż zdaję sobie sprawę, że rodzice robią wszystko , żeby pomóc dziecku.

    Pozdrawiam
  • ----------- niedorozwój móżdżka
    --------KRZEM / glinka krzemowa -pić ! / -terapia !!!!!!!! lecząca !!!! urządzenie obracające/ dla pilotów -astronautów / w różnych kierunkach --ostatnio nawet na festynach nie pamiętam jak się nazywa -

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej